VETAŞ PLASTİK VE AMBALAJ SANAYİ A.Ş. olarak Faaliyet gösterdiğimiz ambalaj üretimi sektöründe modern teknolojik gelişmeleri takip ederek, çalışanlarımızın bilgi, becerilerini geliştirmek için iletişim ve eğitimi ön planda tutmayı, üretimin her aşamasında hijyenik şartları sağlayarak müşterilerimizin ihtiyaç ve beklentilerini karşılamayı, Ürün güvenliği ile ilgili bilgileri kamu, tüketici ve tedarikçilere iletmeyi ve/veya bu bilgileri istemeyi, kaliteli ve hijyenik ürün sunmayı; bu doğrultuda yasal mevzuata, ISO 9001:2015, FSSC 22000, IS0 14001:2015 ve OHSAS 18001:2007 standartlarının şartlarına uymayı, etkinliğini sürekli iyileştirmeyi ve aşağıdaki alt politikaların yerine getirilmesini sağlamayı taahhüt ederiz.

HİJYEN POLİTİKASI

Müşterilerimize sunduğumuz ürünlerin her aşamasında fiziksel, kimyasal ve biyolojik Ürün Güvenliği tehlikelerini belirlemek, kontrol altına almak, sağlık ve hijyen kurallarına uygun olarak üretilmesini sağlamak.

KİŞİSEL HİJYEN VE TAKI POLİTİKASI

Gıda ambalajı üretim alanlarına koruyucu önlüksüz, bonesiz girilmesine izin verilmez. Üretim alanlarında çalışırken ve alan ziyaretlerinde hiçbir takı kullanılamaz.
Önlükler temiz ve boneler kulak ve saçları tamamen kapatacak şekilde kullanılmalıdır. Önlüklerin temizliği firmamızın yürütmüş olduğu uygulamalar ile sağlanır.

SİGARA İÇME VE YEMEK POLİTİKASI

Üretim ve depolama alanlarımızda ve soyunma odalarında sigara içmek ve yiyecek yemek – içmek yasaktır. Uyarı levhaları görülebilecek yerlere asılmıştır. Ziyaretçilerin ve taşeronların bu kurala uymaları sağlanır.

ÜRETİM ALANLARINA GİRİŞ POLİTİKASI

Ziyaretçilerimiz, tedarikçilerimiz üretim alanlarımıza özel önlük, bone giyerek ve ziyaretçi kontrol check listine tabi tutularak girerler. Üretim alanımıza alerjen ürün getirilmemesi ve alerjen bulunan sahaların ziyaretinin sona bırakılması ve bulaşma olmaması için dikkat edilmesi gerekmektedir.

YABANCI MADDE POLİTİKASI

Üretim alanlarımızda, fiziksel bulaşmalara sebep olabilecek yabancı maddelerin önlenmesi için kırılabilir cam, plastik, ahşap ve metal malzemeler (parçalı falçata/bıçak, zımba teli, ataç, iğne, raptiye, palet vb. ) kullanımdan kaldırılmıştır. Mevcut olan cam ve kırılabilir plastik malzemeler, metal ekipmanlar koruma altına alınmıştır.

PERSONELİN SAĞLIK KONTROLLERİ POLİTİKASI

Personelin periyodik sağlık muayeneleri yaptırılır. Bulaşıcı hastalık, üst solunum yolları enfeksiyonları, ishal, bulantı, öksürme hapşırma durumlarında üretim müdürü tarafından üretim alanından uzaklaştırılarak, sağlık kontrolüne gönderilir.

ÇEVRE POLİTİKASI

Sürdürülebilir bir gelecek için faaliyetlerimizden kaynaklanan olumsuz etkileri ve kirliliği önlemek, çevreyi korumak ve çevre performansımızı arttırmak için yaşam döngüsü perspektifi ile tüm süreçlerimizi sürdürmek.

İŞ SAĞLIĞI ve GÜVENLİĞİ POLİTİKASI

Çalışanlarımız için güvenli ve sağlıklı ortam sağlamak ve iş kazalarını önlemek için en iyi iş sağlığı ve güvenliği uygulamalarını takip etmek.

Copyright © 2013 Her hakkı saklıdır. VETAŞ PLASTİK VE AMBALAJ SANAYİ A.Ş